HİCRAN HATİCE AKKAYA

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan Hicran Hatice Akkaya, yine İstanbul Üniversitesi’nde Örgütsel Davranış, Stratejik Yönetim alanlarında Yüksek lisans dersleri almış, MBA derslerine de misafir öğrenci olarak katılmıştır. Yüksek lisans tez çalışmalarını işte mutluluk ve akış felsefesi üzerine yapmış, adanmışlık, işe bağlılık ve ototelik kişilik özellikleri, kendini gerçekleştirme üzerine akademik araştırmalar yapmıştır. 

Üniversitenin ilk yıllarında anketör olarak başladığı iş hayatında araştırma sektörünün hemen hemen her kademesinde görev almış, in-vivo ve in-vitro testlerle birlikte, kalitatif ve kantitatif olmak üzere birçok araştırma projesi yürütmüştür.

Toplamda 20 yılı aşan kurumsal iş hayatında farklı sektör, kurum ve kuruluşlarda iş, ürün, marka, hizmet ve pazar geliştirme projelerinde uzman ve koordinatör olarak görevler almış; FMCG kategorisinde çok uluslu bir firmanın Ar-Ge’sinde sosyal bilimci olarak ürün ve marka geliştirme ekipleri ile birlikte çalışmış, daha sonrasında da tekstil sektöründe marka geliştirme uzmanı olarak kariyerinde ilerlemiştir.

Kişisel gelişimi her daim önemsemiş; iş, ürün, marka ve pazar geliştirmenin yanı sıra kişisel gelişimle de özel olarak ilgilenmiş, bu kapsamda birçok eğitim, sertifika ve danışmanlık almış, on dört yıl boyunca kurumsal gelişim projeleri ile eş zamanlı olarak kişisel gelişim alanında da eğitim ve danışmanlıklar vermiş, koçluk ve mentorluk yapmıştır.

Tüm bu bilgi birikimi, donanımı ve tecrübesi ile 2018’de Uyum Str’yi kurarak Pazar ve Pazarlama Araştırmaları ile Araştırma & Geliştirme, Stratejik Danışmanlık, Profesyonel Koçluk, Mentorluk ve Eğitim hizmetleri vermek üzere toplumsal kalkınmaya destek olmayı amaç edinmiştir. 

Hayatının her alanında sosyal sorumluluk projelerine yer vererek gerek bireysel gerek sivil toplum kurumları ile ortak çalışmalarda yer almış, Uyum Str olarak yer almaya da devam edecektir.

Gezi ve doğa tutkunu olan Hicran Hatice Akkaya aynı zamanda lisanslı eski bir dağcı olarak bisiklet, dalış, kayak, rafting, kürek ve trekking gibi doğa sporları ile birlikte belgesel ve fotoğrafçılık, dans ve tiyatro sanatları ile de ilgilenmiştir.

Fayda ve anlam odaklı yaklaşımı ile eğlenirken de bilgi ve proje üretebilen ya da üretirken de keyif alabilmeyi mümkün kılan bir profil çizmektedir.

RAKAMLARLA 23 YIL

10 BİN SAAT ÜZERİ EĞİTİM

Hedef, Başarı, Kariyer, Verimlilik, İletişim, Çatışma Yönetimi, Etkili Sunum Teknikleri, Eğitimcinin Eğitimi, Pozitif Yaşam, Mutluluk, Kişilik, İnsan Tanıma Sanatları, İlişki Yönetimi ve benzeri alanlarda eğitim, seminer ve zirveler

10 BİN SAAT ÜZERİ DANIŞMANLIK VE MENTORLUK

Kurumsal ve Kişisel Gelişim alanında stratejik danışmanlık ve mentorluklar

BİN SAAT ÜZERİ KOÇLUK

Kurum (İşletme), Yönetici, Kariyer, Takım, Grup ve İlişki koçlukları

200’DEN FAZLA ARAŞTIRMA PROJESİ

İş, ürün, marka, hizmet ve pazar geliştirme projeleri için Pazar ve Pazarlama araştırmaları kapsamında uygulanan çok çeşitli araştırma yöntem ve teknikleri ile yürütülen araştırma projeleri

GÖNÜLLÜ PROJELER

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ, EĞİTİMCİLER VE YENİ GİRİŞİMCİLER İÇİN EĞİTİM, MENTORLUK VE KOÇLUK PROJELERİ

EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ

Belirli gruplar için ücretsiz eğitimler ve/veya eğitim bursları

ÇEVRE DOSTU

Sarı, Yeşil, Mavi, Kahverengi… Doğayı tüm renkleri ile koruyabilecek faaliyetler

İYİLİK KOÇU

Kendini gerçekleştirmenin ötesine geçebilenler için yardım kanallarına köprü olacak projeler